Search Engine Optimization – Pozycjonowanie

SEO, z czym kojarzy ci się ten skrót,  co on oznacza?  Ostatnio dużo się mówi o SEO i pozycjonowaniu. Przeciętny polski internauta nie wie, o czym mowa.
SEO ( z  ang.   Serach   engine optimization) . Dwa pierwsze słowa oznaczają wyszukiwarkę internetową. Optimization, to  z angielskiego optymalizacja. Co oznacza cały skrót? SEO, to po prostu  optymalizacja stron pod kątem wyszukiwarek internetowych.

 

Służy podniesieniu wyników danej strony w wyszukiwarce, nazywa się to też pozycjonowaniem. Istnieją różne techniki pozycjonowania, niektóre są po prostu nieetyczne. Niektórzy właściciele stron internetowych umieszczają obok siebie kilka słów kluczowych, co podnosi im wyniki w wyszukiwarkach, jednak jest to nieetyczne. Inni podają słowa  kluczowe, które nie są zgodne z treścią witryny np. słowo „kot”, a strona dotyczy psów.
Często stosowaną praktyką jest ukrywanie słów kluczowych poprzez zakrywanie ich tłem lub stosowanie koloru czcionki takiego samego, jak tło. Można tez umieszczać strony w katalogach tematycznych, to bardzo ułatwia późniejsze odnalezienie ich przez internautów. By ułatwić przeglądanie, stron internetowych,  niektórzy rezygnują z dodatków do przeglądarek, typu: Javascrpit, czy Flash, lub ramek. Umieszczają  tez mapę strony, co znacząco ułatwia poruszanie się po niej.  Usuwa się tez błędy z kodu strony, które uniemożliwiłyby odnalezienie jej.
Optymalizuje się kod strony i usuwa nadmiar znaczników html. Kluczowe jest dokładne, czytelne i przejrzyste pisanie elementów strony np. tytułu, czy treści. By zwiększyć wyniki w wyszukiwarkach   trzeba bardzo konkretnie i rzeczowo opisywać odnośniki, unikać pustych zwrotów typu  ‘tutaj najtaniej”. Podaje się „przyjazne adresy”, które są bezpieczne i zabezpieczone przed hakerami, którzy mogliby się na nie włamać. Warto też wyróżnić słowa kluczowe, poprzez ich podkreślenie, bądź pogrubienie. Dobrze jest tez na rożnych forach podawać link do swojej strony, to wygeneruje nam większą liczbę odwiedzin strony.

Podobne artykuły:

  • Modele rozliczeń reklamowychModele rozliczeń reklamowych
    CPM, CPC I CPA Co to takiego?  Brzmi dosyć obco  i niezrozumiale.   Często spotykamy się z tymi określeniami w Internecie jednak nie wiemy co one znaczą. Jedną z  możliwości zarabiania na reklamac...
  • Reklama tekstowaReklama tekstowa
    Reklama tekstowa ze względu na swoją prostotę może wydawać się dość prymitywnym sposobem na promowanie usług i produktów naszej firmy. Jednak w tym przypadku idealnie pasuje powiedzenie: „proste ro...
  • Pozycjonowanie stron WWWPozycjonowanie stron WWW
    Rozwój technologii internetowych spowodował powstanie całkowicie nowych form reklamowych. Oczywiście wraz z pojawieniem się internetu pojawiły się reklamy internetowe. Na początku były to zwykłe ba...