Reklama w Onet.pl – reklamy targetowane

Niektóre reklamy są  przeznaczone, dla wąskiego grona odbiorców np. kobiet, mężczyzn, dzieci itp.   By dotrzeć do grupy odbiorców, o którą nam chodzi, możemy  wykupić pakiet tematyczny. Mamy    do wyboru aż  7 kategorii. Kobiety, Mężczyźni, Młodzież, Menedżer, Internet i Komputery oraz Adrenalina. Wystarczy wybrać grupę, do której chcemy dotrzeć.  Każda z kategorii dzieli się  na poszczególne działy np. w kategorii Kobieta możemy wybierać pomiędzy działami: Strona główna, Uroda, Zdrowie, Życie gwiazd, Moje gotowanie, Ślub, Dziecko, Gala, Czytelnia, Kartki oraz Plejada.

Z pewnością każdy znajdzie cośdla siebie spośród tylu działów. Ceny podaje się w złotych netto za 1000 odsłon. Cena reklamy zależy od kategorii, w której będzie umieszczona i formy.  Banner, największa forma reklamowa jest najdroższy w kategorii Menedżer. Jest to koszt rzędu 36 złotych. Cena nie jest wysoka a oglądalność tej kategorii jest bardzo duża. Najtaniej za banner płaci się w kategorii Młodzież. Kosztuje tylko 8 zł. Niska cena wynika z małej ilość odwiedzin tej części portalu.

Billboard, większy niż banner jest najdroższy również w kategorii Menedżer.  Tym razem koszt  emitowania reklamy non stop to 108 zł. Tak jak poprzednio, najmniej płaci się za kategorie Młodzież, tylko 24 zł. W tej samej cenie są  również:  Box śródtekstowy (reklama umieszczona jest na środku strony), Navibox (reklama graficzna umieszczona w prawej części kolumny tekstowej), skyscraper (wysoka, wąska  rozwijana reklama), banner rozwijany.
Double billboard czyli podwójny billboard, w kategorii Menedżer to koszt rzędu 162 złotych. Tyle samo kosztuje również: skyscraper rozwijany (wysoka, wąska reklama),  Billboard rozwijany oraz Halfpage scroller (reklama rozwijana). Ta sama reklama w kategorii Młodzież kosztuje tylko 36 zł. Ta   znacząca różnica świadczy o małej popularności tej kategorii.

Toplayer – reklama w formie animacji, złożona z warstw w kategorii Menadżer to koszt  216 złotych, ta sama reklama  w kategorii Młodzież kosztuje prawie 3 razy mniej czyli 48 złotych. Takie same koszty poniesiemy za:  Brandmark (reklama w formie wyskakującego okienka pop-up), e-spot (spot reklamowy), pop-up (wyskakujące okienko), pop-under (większy niż pop-up).

Dla wymagających stworzono pakiet Onet Power. Jest to kampania reklamowa, która polega na emisji billboardu, lub billboardu rozwijanego w określonej ilości wyświetleń  np. 50 milionów. Górna liczba, to 200 milionów  wyświetleń. Ten pakiet umożliwia osiągnięcie dużych  zysków krótkim czasie.
Pakiety Onet Power są dostępne w dwóch modelach:  All Onet lub wybrane serwisy. Model All Onet  polega na emisji reklamy na losowo wybranych serwisach strony Onet.pl. Drugi model, wybrane serwisy polega na tym, że reklama jest emitowana na indywidualnie wybranych  przez reklamodawcę serwisach, w tym obowiązkowo na stronie głównej Onetu.
Czas emisji reklam uzależniony jest od liczby odsłon. Przy 25 i 50 milionach odsłon czas emisji trwa minimum tydzień. Przy  75  i 100 milionach emisji, ich wyświetlanie trwa  dwa tygodnie. Najdłużej, bo aż  4 tygodnie trwa emisja reklam przy  150  i 200 milionach odsłon.
Onet Power nie ogranicza emisji reklamy na jednego użytkownika. Nie ma ograniczeń godzinowych.  Nie ma nic wspólnego z targetowaniem geograficznym i demograficznym. Ceny liczone są w netto, za 1000 odsłon. Billboard w systemie All Onet kosztuje od 150 do 500 tysięcy złotych. Koszty uzależnione są od liczby emisji. Najmniej kosztuje 25 mln emisji i jest to  koszt  rzędu 150 tysięcy    złotych. Najwięcej zapłacimy za  200 milionów emisji i jest to koszt rzędu pół miliona złotych .  Billboard na wybranych serwisach kosztuje aż milion złotych. To raczej  inwestycja dla  dużych graczy i nie ma pewności, czy  się bezpośrednio zwróci.

Billboard rozwijany w modelu All Onet, to koszt rzędu 225 tysięcy za 25 miliomów odsłon. Za 50 milionów emisji trzeba zapłacić 300 tysięcy złotych. Najdroższa jest emisja 150 milionów odsłon. Kosztuje 400 tysięcy złotych. W tej samej cienie jest też Double billboard (podwójny billboard). Za 25 milionów odsłon w modelu Wybrane Serwisy trzeba zapłacić 450 tysięcy złotych. Najdrożej wyniesie nas 100 milionów odsłon. Zapłacimy 900 tysięcy złotych.

Podobne artykuły:

  • Reklama w o2.plReklama w o2.pl
    Każdy portal ma swój  indywidualny cennik usług za reklamę. Strona o2.pl jest dosyć  popularna wśród internautów.   Można tutaj sprawdzić pocztę,  przeczytać najświeższe plotki o gwiazdach i gwiazd...
  • WP Zasięg i WP MaxWP Zasięg i WP Max
    Billboard, skyscraper, lub inna reklama  w pakiecie WP ZASIĘG 2000, to koszt  20 tysięcy złotych.  Jeśli zdecydujemy się na Toplayer, Commercial Break, lub Brandmark liczmy się z kosztami rzędu  40...
  • Ceny i formy emisji reklam w Onet.plCeny i formy emisji reklam w Onet.pl
    Ceny za reklamę są rożne, zależnie od strony, na której maja się znajdować. Onet.pl, to najbardziej znany  i najpopularniejszy portal. Znajdziemy na nim najświeższe informacje z kraju, świata, poli...